Trwają prace w dzielnicach (film)

30 czerwca 2014, 08:57

Po dużych inwestycjach drogowych na głównych ciągach komunikacyjnych, zgodnie ze złożonym deklaracjami - miasto rozpoczęło w szerokim zakresie realizację prac remontowych na terenach dzielnic i osiedli mieszkaniowych. W 2014 roku remontowane są kolejne ulice, które zostały wybrane przez mieszkańców podczas spotkań z prezydentem Pawłem Silbertem.

Przygotowano również program remontu infrastruktury osiedlowej. Zakres przewidzianych prac obejmuje budowę i modernizację ciągów pieszych oraz schodów wraz z podjazdami dla wózków i poręczami. W połowie czerwca inspektorzy MZDiM przekazali wykonawcy pierwsze cztery lokalizacje. Na początek prace remontowe będą prowadzone:

• na Podłężu - sieć ciągów pieszych znajdujących się pomiędzy targowiskiem Manhattan a Aleją Piłsudskiego (dawny Pewex),
  • na Podwalu - chodnik i schody przy ul. 11-go Listopada (przy gimnazjum),
  • w Szczakowej - chodnik przy ul. Kolejarzy aż do ul. Bukowskiej,
  • ciąg pieszy łączący Górę Piasku z ośrodkiem Geosfera.

- Lista wyznaczony odcinków jest długa i obejmuje kilkadziesiąt pozycji w różnych częściach miasta. Główny zakres prac obejmie wymianę mocno zniszczonych nawierzchni, które zastąpią nowe płyty chodnikowe lub kostka brukowa - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Wskazane odcinki są często uczęszczane przez mieszkańców miasta, również tych najmłodszych, dlatego też w wykazie znajdują się także ciągi piesze znajdujące się w pobliżu przedszkoli czy szkół.

Ponadto w trakcie realizacji poszczególnych zadań planuje się także zainstalowanie elementów małej infrastruktury (ławeczki, kosze). Wykonawcą prac będzie firma Skawex z Jaworzna, która za realizację pełnego zakresu prac zaproponowała w przetargu kwotę nieco ponad 1,2 mln złotych.