Święto Policji 2014

4 lipca 2014, 13:09

Funkcjonariusze z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji obchodzili w piątek - 4 lipca - swoje święto. Z tej okazji mianowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 66 funkcjonariuszy.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, po niej spotkanie stróżów prawa z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej, Prokuratury, Urzędu Miejskiego oraz zaproszonych gości przeniosło się do Teatru Sztuk.
Szef jaworznickiej komendy Piotr Sidzina wraz z Zastępcą Śląskiego Komendanta Wojewódzkiej Policji – Zbigniewem Klimusem, wręczyli wybranym policjantom listy gratulacyjne i awanse. Zebrani na uroczystości goście podziękowali funkcjonariuszom za codzienną służbę i pogratulowali im wysokich wyników pracy.

- Służba w Policji to ogromna odpowiedzialność, którą codziennie bierzecie na swoje ramiona. Ochrona życia i zdrowia ludzkiego to wasz cel nadrzędny, dla którego gotowi jesteście zaryzykować własnym zdrowiem. Nieprzypadkowo jesteście obdarzani największym zaufaniem społecznym – odczytał słowa Prezydenta Miasta Pawła Silberta, zastępujący go podczas tej uroczystości, wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek.

Wszystkim policjantom życzymy skutecznej i bezpiecznej pracy oraz samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!