Uczcili pamięć

7 lipca 2014, 11:30

W niedzielę 6 lipca br. odbyły się obchody 71. rocznicy pacyfikacji leśniczówki w Jeziorkach. Podczas wydarzeń w 1943 r. oprócz partyzantów poległych w walkach z hitlerowcami, ucierpiało także wielu jaworznian stanowiących ludność cywilną, którzy byli aresztowani i trafili do obozów koncentracyjnych.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika. Po mszy, pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tamtych wydarzeń,kwiaty złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Pamięć tych wydarzeń uczcili również: Sekretarz Miasta Ewa Sidełko – Paleczny, przedstawiciele rady miejskiej,Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, jaworznickich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, a także harcerze i mieszkańcy miasta.

ObrazekObrazekObrazek