Oznakowanie poziome po renowacji

12 września 2012, 12:14

Początkiem września Miejski Zarząd Dróg i Mostów zakończył prace związane z odtwarzaniem oznakowania poziomego na jaworznickich drogach. W ostatnim etapie prac "odświeżono" przejścia dla pieszych. Szczególną uwagę zwrócono także na "zebry" znajdujące się w rejonie placówek oświatowych.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej na przejścia zlokalizowane przy szkołach i przedszkolach skierowaliśmy osoby, które pomagają przejść na drugą stronę drogi - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy MZDiM. - Osoby wyposażone w specjalne odblaski można spotkać przy ulicach: Batorego, Koszarowej, Matejki, Moniuszki, Czystej, Banasika, 11-go Listopada oraz Grunwaldzkiej przy budowanym przejściu podziemnym na Osiedlu Stałym.

Odtwarzanie oznakowania poziomego rozpoczęło się w maju na ulicach wchodzących w skład Drogi Krajowej nr 79 - Krakowskiej, Grunwaldzkiej i Katowickiej. Następnie odnawianie pasów prowadzone było na drogach powiatowych i prowadzących do osiedli. W pierwszych dniach września zakończył się ostatni etap zadania, w ramach którego odświeżono przejścia dla pieszych na Osiedlu Stałym, Jeleniu i Ciężkowicach. MZDiM wyznaczył również nowe lokalizacje przejść, które wykonane zostały w ciągu ulic Krakowskiej, Wiosny Ludów i Chełmońskiego przy Szpitalu Miejskim.

Na realizację wszystkich tych prac przeznaczono łącznie ponad 200 tys. zł.