Kolejny element sąsiedzkiej współpracy

24 lipca 2014, 15:05

Jaworzno po raz kolejny łączy siły z sąsiadującymi miastami w walce o możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy. W Dąbrowie Górniczej podpisane zostało porozumienie w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia związanego z rozbudową i modernizacją referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych. Dokument podpisali przedstawiciele Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Tychów i Powiatu Będzińskiego.

"Zwiększenie zdolności instytucjonalnej i skuteczności administracji publicznej poprzez rozbudowę i modernizację referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych" - taką nazwę nosi podpisane porozumienie.

- Głównym celem zawartej współpracy jest wspólne działanie na rzecz rozbudowy, aktualizacji i modernizacji referencyjnych baz danych powiatowych rejestrów publicznych, w tym - w szczególności - powiatowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych prowadzonych przez strony porozumienia - wyjaśnia prezydent Dariusz Starzycki, który reprezentował Jaworzno podczas podpisania porozumienia o współdziałaniu.

Bardzo pozytywnym efektem tego typu współpracy między miastami jest zwiększona szansa na pozyskanie środków finansowych w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 oraz innych środków zewnętrznych. Wcześniej Jaworzno uczestniczyło w podobnych inicjatywach, m.in. przy okazji realizacji projektu z zakresu zagospodarowania terenów poprzemysłowych oraz budowy Drogowej Trasy Średnicowej.

Podczas uroczystego podpisania dokumentu, współpracujące miasta reprezentowali: Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna - Dariusz Starzycki, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta Sosnowca - Kazimierz Górski, Zastępca Prezydenta Miasta Tychy - Igor Śmietański, Starostę Będzińskiego - Krzysztofa Malczewskiego oraz Wicestarostę Będzińskiego - Rafała Adamczyka.