Trwa przebudowa ul. Poniatowskiego

30 lipca 2014, 14:32

Trwa gruntowna modernizacja ul. Poniatowskiego w Pieczyskach. To kolejna ulica na terenie miasta, która po zakończeniu prac remontowych uzyska nawierzchnię utwardzoną.

- W pierwszej kolejności zbudowano w tym miejscu kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Jednocześnie zabezpieczono i przebudowano znajdujące się w pasie drogowym uzbrojenie podziemne - wyjaśnia Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Obecnie prowadzone są prace brukarskie, w ramach których powstaje chodnik i wjazdy do posesji. Zwieńczeniem prac remontowych będzie ułożenie na ponad 400-metrowym odcinku nawierzchni z kostki brukowej - od ulicy Chocimskiej do końca zabudowań wraz z bocznym odgałęzieniem do ulicy Sobieskiego.

Wykonawca prac remontowych - firma Anmar z Sosnowca realizuje to zadanie w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu utrudniać dojazd do posesji właścicielom nieruchomości znajdujących się w tym rejonie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prowadzona inwestycja zakończy się w połowie września.

ObrazekObrazekObrazekObrazek