95 tysięcy zł na szczepionki

31 lipca 2014, 14:51

fot. www.Fotolia.com

Jaworznianie będą mieli okazję skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie. W ramach programu realizowanego przez Urząd Miejski przeciwko temu wirusowi zaszczepionych zostanie trzy tysiące osób.

"Profilaktyka grypy - szczepienia ochronne dla dzieci w okresie wczesnoszkolnym oraz dla seniorów 65+", taką nazwę nosi program opracowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych jaworznickiego urzędu. W ramach jego trwania ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać dzieci w wieku od 5 do 7 lat, osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci placówek opiekuńczych - Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego i Domu Pomocy Społecznej.

- Poprzez program darmowych szczepień chcemy dotrzeć przede wszystkim do osób, które chcą zapobiec zarażeniu wirusem grypy, ale niejednokrotnie nie mają na to środków - mówi Dariusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna.- Ważne jest tutaj zwrócenie uwagi na dzieci w wieku wczesnoszkolnym i seniorów, którzy są szczególnie narażeni na zachorowanie na grypę. Takie działania pozwolą zapobiec wielu powikłaniom jakie często spowodowane są przez tego rodzaju zachorowanie.

Program realizowany będzie w wyznaczonych jaworznickich przychodniach na terenie całego miasta w okresie od września do grudnia bieżącego roku. O dostępności szczepień dla seniorów 65 + i dzieci w wieku wczesnoszkolnym decydować będzie kolejność zgłoszeń do placówek medycznych realizujących powyższe szczepienia.

Program w całości finansowany jest ze środków Gminy Miasta Jaworzna. Na jego realizację przeznaczono blisko 95 tys. złotych. W tym roku przeprowadzone będą również badania w kierunku boreliozy wśród mieszkańców naszego miasta. Badania obejmą grupę blisko 1000 osób i rozpoczną się jesienią.

Lista przychodni, które przystąpiły do programu:

Zespół Lecznictwa Otwartego sp. z o.o.:

Łubowiec, ul.Katowicka 59
Osiedle Stałe, al. Tysiąclecia 85
 Podłęże, al. Piłsudskiego 80
Szczakowa, ul. Koszarowa 1
Jeleń, ul. Wygoda 50
Byczyna, ul. Nauczycielska 5
Ciężkowice, ul Zawiszy Czarnego 11
Podwale, ul. Nosala 5
Centrum "Kościuszko", Plac Górników 5a

PŚZiPZ-ELVITA JAWORZNO III sp. z o.o.: