Sala gimnastyczna w Jeziorkach powstanie

18 sierpnia 2014, 15:03

Miasto nie rezygnuje z planów budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 19 w Jeziorkach. Wyłoniona w przetargu pracownia projektowa z Żor do połowy grudnia br. przygotuje projekt hali. Dzięki temu budowa obiektu będzie możliwa już w przyszłym roku.

O rzekomej rezygnacji z budowy poinformował portal jaw.pl. Informacja ta jest jednak nieprawdziwa.

- Przewidywaliśmy, że budowa sali będzie możliwa już w tym roku, jednak okazało się, że prace projektowe dla takiego obiektu wymagają czasu i zakończą się dopiero w grudniu. Nie ma zatem sensu blokować w tym roku pieniędzy przeznaczonych na budowę tego obiektu, dlatego proponuję radnym przesunięcie ich na inny cel - wyjaśnia prezydent Paweł Silbert.

Środki w kwocie 850 tys. zł mogą zostać przeznaczone na zwiększenie puli dotacji do budowy przyłączy kanalizacyjnych. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców tym dofinansowaniem przeniesienie pieniędzy wydaje się tym bardziej zasadne, iż pozostawienie ich "na paragrafie" dot. budowy hali spowoduje, że nie zostaną one wykorzystane w tym roku.

- Pierwotna pula środków przeznaczona na budowę sali zostanie zabezpieczona w budżecie na 2015 r., kiedy to możliwa będzie faktyczna realizacja tego zadania - dodaje prezydent Silbert. - Jeśli radni nie przegłosują tych zmian w budżecie, w tym roku nie powstanie ani sala gimnastyczna, ani nie będzie możliwości wsparcia dotacją do budowy przyłączy kanalizacyjnych prawie 700 jaworznickich rodzin.