Zagłosuj na Rynek!

27 sierpnia 2014, 10:54

Odnowiony jaworznicki rynek ma szansę zostać Najlepszą Przestrzenią Publiczną 2014 roku w województwie śląskim. Głosowanie trwa do niedzieli, 31 sierpnia.

Do XV edycji konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie zgłoszono łącznie 45 inwestycji zlokalizowanych na terenie 34 gmin województwa śląskiego. Zgłoszone do konkursu projekty oceni Wojewódzka Komisja Architektoniczno-Urbanistyczna, a od piątku, 1 sierpnia ruszyło głosowanie internautów. Projekt, który zyska najwięcej głosów, zostanie wyróżniony Nagrodą Internautów.

Jaworzno może się już pochwalić obiektem uhonorowanym tym zaszczytnym tytułem. W 2008 r. budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej został uznany za najlepszą przestrzeń publiczną w województwie śląskim, w kategorii architektura. Biblioteka wygrała wówczas także w prestiżowym głosowaniu internautów.

O tym, który z projektów zyska tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej 2014 dowiemy się w październiku.

Więcej informacji o konkursie na www.slaskie.pl.