Dożynki Miejskie 2014

3 września 2014, 09:21

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w sobotę, 13 września na jaworznickim Rynku.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny (początek o godz. 15.00). Po Mszy nastąpi przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na jaworznicki Rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się: obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych, prezentacje ludowej twórczości artystycznej, wystawa płodów rolnych oraz degustacja chleba i wypieków. Ponadto jaworznianom zaprezentują się  przedstawiciele Jaworznickiego Koła Pszczelarzy i Ogrodów Działkowych. Podczas dożynek mieszkańcy będą mieli również okazję wysłuchania występu zespołu biesiadnego "Lewiniacy”.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.