Dotacje do przyłączy uratowane

3 września 2014, 15:20

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni zgodzili się z propozycją prezydenta Pawła Silberta, by środki pierwotnie przeznaczone na budowę sali gimnastycznej przy SP 19 przeznaczyć w tym roku na dopłaty do przyłączy kanalizacyjnych. Tym samym prawie 800 jaworznickich rodzin będzie mogło podłączyć się do nowej sieci z gminnym dofinansowaniem, a budowa obiektu sportowego na Jeziorkach - ze względu na czas potrzebnych na dokończenie prac projektowych - ruszy już w przyszłym roku.

Zanim radni klubów PO, WdJ, SdJ i Krzysztof Lehnort poparli prezydencki pomysł przesunięcia środków na kanalizacyjne dotacje, podczas dwugodzinnej dyskusji próbowali oni obwiniać prezydenta i urząd za złe zaplanowanie środków na ten cel. Warto jednak przypomnieć sobie przebieg negocjacji w sprawie podziału nadwyżki budżetowej z marca tego roku, żeby zobaczyć, że radni mieli pełną wiedzę na temat środków potrzebnych na dotacje do przyłączy i mimo to świadomie obniżyli wówczas pulę na ten cel. Deklarując jednocześnie - ustami Mariana Tarabyły (WdJ) i Grzegorza Przybyłki (PO) - że są gotowi na przesunięcie pieniędzy w późniejszym okresie. Doskonale obrazuje to poniższy materiał filmowy.

W całej sprawie najważniejsze jest jednak to, że "chwilowa amnezja" radnych ustąpiła finalnie zdrowemu rozsądkowi i poparli oni propozycje Prezydenta Miasta.