Zobacz nowe autobusy!

12 września 2014, 08:44

Wiele atrakcji czekać będzie na jaworznian podczas uroczystej prezentacji nowych miejskich autobusów. Pojazdy będzie można zobaczyć we wtorek, 16 września na jaworznickim rynku. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość przejazdu nowoczesnym pojazdem.

- Niezmiernie miło nam przekazać, iż w najbliższy wtorek o godz. 12.00 na jaworznickim rynku odbędzie się uroczyste przyjęcie trzech fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów wyprodukowanych przez polską firmę SOLARIS BUS & COACH z Bolechowa. Zakup ten jest efektem realizacji wieloletniej strategii ciągłego podnoszenia jakości usług kierowanych do mieszkańców naszego miasta - tłumaczy Tomasz Wilgos, rzecznik Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.

Podczas uroczystości nastąpi poświęcenie nowych pojazdów. Ponadto jaworznianie będą mieli okazję zapoznania się z możliwościami technicznymi autobusów oraz będą mogli zobaczyć wystawę ukazującą krótki zarys historii samochodów wykorzystywanych w jaworznickim transporcie publicznym. Największą atrakcją będzie jednak przejażdżka nowym autobusem.

Zakupione pojazdy są klimatyzowane. Funkcjonują w nich automaty biletowe, system informacji pasażerskiej, darmowy Internet poprzez sieć Wi-Fi oraz gniazda USB umożliwiające np. ładowanie baterii telefonów komórkowych w czasie podróży.