113 tys. na remonty placów zabaw

12 września 2014, 10:21

Dbanie o place zabaw na terenach należących do gminy to jedno z zadań Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie. Ostatnim remontowanym miejscem zabawy najmłodszych był plac zabaw przy klubie Wega w Ciężkowicach. W tym roku na modernizacje tego typu miejsc w mieście przeznaczono 113 tys. zł.

- Pracownicy MZNK regularnie dokonują przeglądów i sprawdzenia stanu placów zabaw i piaskownic. Wszelkie zauważone lub zgłoszone przez mieszkańców usterki są naprawiane na bieżąco - tłumaczy Piotr Jamróz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. - Co roku we wszystkich piaskownicach administrowanych przez zarząd wymieniany jest również piasek. Plac zabaw w Ciężkowicach wymagał naprawy i odświeżenia. Wymieniono m.in. uszkodzone deski, naprawiono lub wymieniono części ruchome urządzeń, uzupełniono brakujące elementy czy też odmalowano elementy drewniane.

Całość wykonanych w Ciężkowicach prac wyniosła ponad 4,8 tys. zł.