Nowe miejskie autobusy!

16 września 2014, 10:18

Na jaworznickim rynku zaprezentowano mieszkańcom trzy nowe autobusy komunikacji miejskiej. Podczas wtorkowych uroczystości pojazdy zostały poświęcone, a fani komunikacji mieli jedyną w swoim rodzaju okazję skorzystania z przejażdżki nowo zakupionym autobusem. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, Przedsiębiorstwa Komunikacji oraz zaproszeni goście.

- Sukcesywna wymiana wykorzystywanego taboru na nowe pojazdy jest podyktowana chęcią zapewnienia jak największego komfortu podróży i najwyższej jakości świadczonych usług - tłumaczy Zbigniew Nosal, prezes jaworznickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. - Nasi pasażerowi przyzwyczajeni są już do wysokiego standardu, dlatego zamawiając nowe autobusy stawialiśmy producentom bardzo wysokie wymagania.

Podczas wydarzenia nastąpiło uroczyste przekazanie trzech fabrycznie nowych autobusów wyprodukowanych przez polską firmę SOLARIS BUS & COACH z Bolechowa. Jaworznianie mieli okazję zapoznania się z możliwościami technicznymi autobusów oraz mogli zobaczyć wystawę ukazującą krótki zarys historii samochodów wykorzystywanych w jaworznickim transporcie publicznym. Największą atrakcją była jednak przejażdżka nowym autobusem.

Nowoczesny tabor

Nowe pojazdy to autobusy przegubowe wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, automaty biletowe oraz darmowy Internet poprzez sieć Wi-Fi. Podobnie jak w innych pojazdach PKM, będzie w nich funkcjonował także System Informacji Pasażerskiej, czyli tablice wyświetlające informacje o kolejnych przystankach realizowanej linii oraz towarzyszące im zapowiedzi głosowe. Ponadto w autobusach znajdują się gniazda USB umożliwiające np. ładowanie baterii telefonów komórkowych w czasie podróży.

Fotogaleria z wydarzenia już wkrótce.

ObrazekObrazekObrazekObrazek