Wnioski o dotacje do 15 października

2 października 2014, 14:20

Do 15 października mieszkańcy osiedli, w których już funkcjonuje sieć kanalizacyjna oraz mieszkańcy Góry Piasku, Długoszyna, Pieczysk i Ciężkowic, którzy zdecydują się podłączyć swoje gospodarstwo domowe do sieci kanalizacyjnej, uzyskają dotację w wysokości 50 proc. wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 2 000 złotych. Należy jednak pamiętać, że wszelkie prace budowlane na posesji mogą być prowadzone dopiero po zawarciu umowy z urzędem.

Osoba ubiegająca się o dotację celową zobowiązana jest do złożenia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jaworznie wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Załączniki, o których mowa, stanowią: oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do władania nieruchomością lub inny dokument poświadczający prawo do dysponowania nieruchomością, jeżeli Wnioskodawca nie jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości, kosztorys inwestorski (np. wycena z MPWiK) lub szacunkowy koszt wykonania przyłączenia oraz umowa z firmą na wykonanie przyłącza lub oświadczenie Wnioskodawcy o wykonaniu przyłącza we własnym zakresie (dotyczy osób, które nie powierzyły wykonania przyłącza żadnej firmie)

Dotację można przeznaczyć m.in.: na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, a także na odbiór inwestycji. Warto jednak podkreślić, że starając się o dotację z Urzędu Miejskiego, wszelkie prace budowlane oraz wydatki z nimi związane powinny zostać dokonane dopiero po podpisaniu z Gminą Miasta Jaworzna stosownej umowy.

Wnioski należy składać w Wydziale Gospodarki Komunalnej przy ul. Dwornickiego 5, pokój nr 15. Dodatkowe informacje dotyczące pozyskania dotacji uzyskać można pod nr tel. 32 / 61 81 552.

***

O dofinansowanie można starać się również w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

- W ramach rozstrzygniętego przetargu i na podstawie zawartych umów, budowa przyłączy w Ciężkowicach została zakończona 30 września. W Długoszynie i Górze Piasku ich budowa potrwa do końca października. W ten sposób, w tych trzech dzielnicach na preferencyjnych warunkach, obejmujących dotację z NFOŚ w Warszawie oraz dotację z Urzędu Miasta, podłączonych zostanie ponad 1800 gospodarstw - tłumaczy rzecznik MPWiK Sławomir Grucel. - Niezdecydowani mieszkańcy wciąż mogą podpisywać z wodociągami umowy za realizację przyłączy. Ich budowa zostanie wykonana do końca marca 2015 roku, jako oddzielne zamówienie uzupełniające, gdyż do tego terminu obowiązuje nas umowa na pożyczkę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie.