Maluchy już w gronie uczniów

13 października 2014, 13:20

Wrzesień i październik to czas niezwykle ważnych uroczystości we wszystkich szkołach podstawowych. Właśnie wtedy w poczet społeczności szkolnej przyjmowane są pierwszaki, które składają uroczystą przysięgę i są pasowane na uczniów. W tym roku, w Jaworznie do uczniowskiego grona zostało przyjętych w sumie 1163 sześcio i siedmiolatków.

Za nami kilka uroczystości pasowania na ucznia - odbyły się one już m.in. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1, Szkole Podstawowej nr 16 czy też Zespole Szkół nr 3. Przed nami natomiast jeszcze kilka akademii.

W uroczystych chwilach najmłodszym towarzyszą m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz oczywiście rodzice pierwszaków. Młodzi uczniowie przed samym pasowaniem prezentują przybyłym swoją wiedzę i umiejętności w przygotowanym programie artystycznym, a następnie dzieci przyjmowane są do społeczności szkolnej. Pasowania symbolicznym ołówkiem dokonują dyrektorzy placówek.

Po uroczystości nowo mianowani uczniowie odbierają gratulacje, prezenty i pamiątkowe dyplomy od grona pedagogicznego, zaproszonych gości i rodziców.