Utrudnienia na drogach

24 października 2014, 14:43

Miejski Zarząd Dróg i Mostów planuje kolejne remonty cząstkowe na jaworznickich ulicach. Utrudnień związanych z remontami mogą spodziewać się mogą między innymi mieszkańcy ul. Szczakowskiej i Sądowej.

- Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające prace prowadzone będą na ul. Szczakowskiej w okresie od 27 do 29 października br. W ramach prac zostaną także wyczyszczone i wyregulowanie wpusty uliczne. Prace będą prowadzone bez wyłączenia drogi z ruchu - możliwe będą jedynie czasowe utrudnienia w ruchu w formie ruchu wahadłowego - mówi Nikodem Motyka, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Większych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się w centrum miasta. Od 3 do 7 listopada br. nastąpi zamknięcie ul. Sądowej na odcinku od ul. Żółkiewskiego do ul. Białej. Zakres remontu obejmie frezowanie zniszczonej nawierzchni, wyregulowanie urządzeń znajdujących się w drodze oraz położenie nowej nakładki asfaltowej.

W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Sądowej z ul. Białą autobusy linii 304, 306, 314, 319 i 369  nie obsłużą przystanków: Obrońców Poczty Gdańskiej, Biblioteka, Zielona i pojadą trasami objazdowymi:

• linia 304 w kierunku Krakowska po obsłużeniu przystanku Warpie Wodociągi  obsłuży przystanek Plac Św. Jana i Centrum i dalej w kierunku Krakowska,
  • linia 306 w kierunku Krakowska po obsłużeniu przystanku Szpital pojedzie ul. Barbary i obsłuży przystanek Plac Św. Jana i Centrum i dalej w kierunku Krakowska,
  • linia 314 kierunek Podłęże Osiedle po obsłużeniu przystanku Szpital pojedzie ul. Barbary obsłuży przystanek Plac Św. Jana i następnie nawróci na rondzie pod Urzędem Miejskim i obsłuży przystanek  Centrum i dalej w kierunku Podłęża zwyczajową trasą,
  • linia 319 w kierunku Łubowiec Pętla po obsłużeniu przystanku Szpital pojedzie ul. Barbary i obsłuży przystanek Plac Św. Jana i następnie nawróci na rondzie pod Urzędem Miejskim i obsłuży przystanek  Centrum i dalej w kierunku Łubowca zwyczajową trasą,
  • linia 369 kierunek Sobieski Pętla po obsłużeniu przystanku Podwale obsłuży przystanek Plac Św. Jana i  nawróci na rondzie pod Urzędem Miejskim i obsłuży przystanek  Centrum i dalej zwyczajową trasą.