Studium zajmie się przyszła rada

31 października 2014, 11:00

Wczoraj odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej tej kadencji. Najważniejszym tematem, nad którym mieli pochylić się radni, było studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Jaworzna. Ostatecznie punkt ten został wycofany spod obrad.

Przed głosowaniem nad Studium, na wniosek radnego Przybyłki, zostało zwołane posiedzenie Komisji Rozwoju i Przeciwdziałania Bezrobociu. Podczas debaty, radni PO, WdJ i SdJ przekonywali, aby jeszcze raz pochylić się nad wnioskami odrzuconymi w trakcie prac nad dokumentacją. Twórcy projektu Studium oraz naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury Teobald Jałyński tłumaczyli jednak, że każda - nawet najmniejsza - zmiana wprowadzona do tak kompleksowego dokumentu, jakim jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, wymaga co najmniej 30 dni, nie licząc czasu potrzebnego do ponownego rozpatrzenia prawie 200 wniosków. W takiej sytuacji radni postanowili zostawić decyzję dotyczącą Studium przyszłej Radzie Miasta i wycofali ten punkt z porządku sesji.

Na zakończenie obrad, prezydent Paweł Silbert podziękował radnym, swoim współpracownikom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy angażowali się w życie Jaworzna, za czteroletnią pracę się rzecz miasta. Podziękowania złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej.