Młodzieżowa Rada Miejska już po pierwszej sesji

14 listopada 2014, 12:34

Wybór przewodniczącego był jednym z głównych punktów inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Trzydziestu radnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie przez najbliższy rok reprezentować w samorządzie,  jaworznicką młodzież.

Podczas pierwszej sesji młodzież wybrała przewodniczącą rady - Aldonę Hapczyk. Z powodu rozbieżności w głosowaniu zastępcy przewodniczącej zostaną wybrani na kolejnym spotkaniu radnych.

- Młodzieżowa Rada Miasta pomoże kształtować kompetencje obywatelskie młodych ludzi, pokaże jak podejmować ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym, ale przede wszystkim pozwoli współdecydować o kwestiach ważnych dla młodzieży. Musimy pamiętać, że aktywne uczestnictwo młodych ludzi w decyzjach i przedsięwzięciach na szczeblu lokalnym jest niezbędne, jeżeli chcemy budować społeczeństwo bardziej demokratyczne, solidarne i kompetentne - mówi Wiceprezydent, Tadeusz Kaczmarek.

Młodzieżowa Rada Miasta jest apolitycznym organem reprezentującym młodzież zamieszkałą na terenie Jaworzna. Ma ona charakter konsultacyjny, a podstawą jej działalności jest praca społeczna Radnych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek