II tura wyborów już w niedzielę

26 listopada 2014, 12:09

fot. www. Fotolia.com

W najbliższą niedzielę - 30 listopada - odbędzie się II tura wyborów na urząd Prezydenta Miasta Jaworzna. Głosowanie zostanie przeprowadzone w 46 lokalach wyborczych, które będą otwarte od 7.00 do 21.00.

O głosy wyborców w II turze, która ostatecznie rozstrzygnie o wyborze Prezydenta Jaworzna, ubiega się dwóch kandydatów: Paweł Silbert i Bogusław Śmigielski.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

W Jaworznie pracować będzie łącznie 46 komisji wyborczych. Na terenie naszego miasta część lokali wyborczych dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z przepisami wprowadzającymi ustawę Kodeks wyborczy, co najmniej 1/5 lokali obwodowych komisji na terenie miasta powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymóg ten jest spełniony: na 44 stałe obwody głosowania w mieście 10 jest dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych.

Bezpłatny dojazd do lokalu wyborczego

Niepełnosprawni mogą również skorzystać w dniu wyborów z nieodpłatnego przejazdu wraz  z opiekunem do lokalu wyborczego. Transport będzie dostępny od godz. 10.00 do 16.00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel. (32) 618 15 77. Chęć skorzystania z busa można zgłaszać w dniach poprzedzających głosowanie, a także w dniu wyborów w godz od 10.00 do 16.00.