Remont wodociągu na Obrońców Poczty Gdańskiej

5 grudnia 2014, 10:02

Do końca 2015 roku na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej, Polowej, Pionierów, Cmentarnej i części ulicy Sławkowskiej wyremontowana zostanie sieć wodociągowa wraz z przyłączami. W czasie zimy przygotowany zostanie projekt. Natomiast same prace rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku.

- Okres zimy chcemy przeznaczyć na przygotowanie projektu budowlano wykonawczego. W najbliższych czasie mieszkańców ulic objętych wymianą mogą odwiedzić przedstawiciele firmy projektowej, w celu zebrania odpowiednich danych związanych m.in. z obecnym przebiegiem instalacji na prywatnych posesjach - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik MPWiK.

Zakres remontowanej infrastruktury będzie obejmował łącznie 6 km infrastruktury wodociągowej. Miejsce stalowych rurociągów zastąpią rury oraz kształtki polietylowe. Na każdej odnodze prowadzącej do budynku zamontowana zostanie zasuwa. Remont przyłączy będzie wykonany do miejsca zabudowy wodomierza tj. w zależności od obecnego rozwiązania do budynku lub do studzienki wodomierzowej.

Całe zadanie warte ponad 2 mln zł ma być zrealizowane do końca 2015 roku. Po remoncie naruszone części nawierzchni zostaną odbudowane.