60-lecie dziewiętnastki (fotogaleria)

10 grudnia 2014, 12:42

Zacny jubileusz sześćdziesięciu lat istnienia obchodziła wczoraj jaworznicka Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika. Jednocześnie, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie placówki oraz mieszkańcy Jeziorek, świętowali ponad stuletnią historię szkolnictwa w tej dzielnicy.

"Któż by wiedział, że czas leci, gdyby nie lustro i gdyby nie dzieci", pisał kiedyś Jan Sztaudynger. Słowa te na pewno świetnie rozumieją mieszkańcy Jeziorek, którzy jako pierwsi, 12 grudnia 1954 r., przekroczyli próg nowej szkoły, a dziś odprowadzają do niej swoje wnuczęta. Zarówno przedstawiciele młodego, jak i starszego pokolenia z okazji 60-lecia SP nr 19 odebrali we wtorek - 9 grudnia - życzenia i gratulacje od zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Więckowski. Jubileuszową uroczystość w klubie "Kasztan" uświetnili występami uczniowie i najmłodsi podopieczni placówki, a kwiaty, upominki i życzenia z rąk przybyłych przyjaciół szkoły odebrała wieloletnia dyrektor SP19 - Liliana Sowisło.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek