Betlejemskie Światełko Pokoju

16 grudnia 2014, 11:49

Mieszkańcy Jaworzna po raz kolejny mogą w tym roku osobiście odebrać Betlejemskie Światełko Pokoju. Do miasta przywiozą je harcerze. W najbliższą środę, 17 grudnia - podczas pierwszego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego - po raz siódmy przekażą światełko na ręce prezydenta Pawła Silberta.

Betlejemskie Światło Pokoju przybywa do Polski po raz dwudziesty czwarty. Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą go do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają światło skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy tegorocznej wędrówce Światła brzmi: "Pokój jest w nas!".

Już w środę, 17 grudnia o godz. 17.45 na jaworznickim rynku harcerze przekażą Światełko mieszkańcom Jaworzna. Do Polski przybyło ono jednak już 14 grudnia.

Więcej o akcji na www.swiatlo.zhp.pl