Wystawa gołębi pocztowych

15 grudnia 2014, 08:00

W przyszłym roku przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddziału w Jaworznie obchodzić będą 70 – lecie swojego istnienia. W jaworznickim oddziale działa 150 hodowców, którzy prezentują swoje gołębie na arenie polskiej i międzynarodowej.

W weekend 13 i 14 grudnia jaworzniccy hodowcy wzięli udział w Wystawie Okręgowej w Olkuszu. Przedstawicieli naszego miasta wspierał Wiceprezydent, Tadeusz Kaczmarek.

- Jak pokazują tego typu przedsięwzięcia hodowla gołębi w naszym mieście, ale i całym kraju jest na bardzo wysokim poziomie. Rozwijanie w sobie tego typu pasji, sprawiła, że tradycja naszych przodków, którzy parali się tym zajęciem, przetrwała i prężnie się rozwija – mówi Wiceprezydent Miasta Jaworzna, Tadeusz Kaczmarek. - Życzę by kolejne lata przyniosły jaworznickim hodowcom wiele sukcesów.