Prezydent Silbert w zarządzie Subregionu

12 stycznia 2015, 15:16

Prezydent Paweł Silbert kolejny raz został wybrany do Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Podczas ubiegłotygodniowego walnego zebrania członków związku podsumowano m.in. dotychczasowe działania i zapoznano się z bieżącą sytuacją w przygotowaniach do nowej perspektywy finansowej UE, ze szczególnym uwzględnieniem formuły ZIT.

Subregion Centralny Województwa Śląskiego składa się z osiemdziesięciu jeden samorządów, w tym m.in. Jaworzna, Mikołowa, Gliwic, Sosnowca, Katowic, Zabrza i Bytomia. Zarząd subregionu wraz z naukowcami i fachowcami opracowuje strategię na sześć lat pozyskiwania środków unijnych. Kolejny rok w zarządzie pracuje również prezydent Paweł Silbert, który jest obecny w tym gronie ze względu na doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje w latach ubiegłych. W nowej perspektywie - na lata 2014-2020 - Subregion Centralny może otrzymać prawie 800 mln euro dotacji z UE, z tego aż 115 mln zł może trafić do Jaworzna.

Więcej na www.subregioncentralny.pl