Odznaczenie odebrane

31 grudnia 2014, 14:10

Końcem minionego roku zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek odebrał z rąk strażaków odznaczenie za zasługi dla Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Jaworznie.

Wyróżnienia zostały pierwotnie przyznane podczas uroczystości 145. rocznicy powstania strażnicy w Jeleniu. Wówczas odebrali je - oprócz strażaków ochotników, m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz jego zastępca Dariusz Starzycki, a także, pochodzący z naszego miasta, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a wcześniej zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Janusz Skulich.

Przypomnijmy, że podczas wrześniowej imprezy podpisane zostało porozumienie dot. modernizacji Ochotniczych Straży Pożarnych na lata 2015-2020. W sumie w ciągu sześciu najbliższych lat strażacy otrzymają ok. 5 mln zł m.in. na wymianę najstarszych wozów strażackich oraz modernizację swoich obiektów.

ObrazekObrazek