Połączenie z Chrzanowem już od lutego

21 stycznia 2015, 12:36

Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie potwierdził intencję podpisania porozumienia z Gminą Miasta Jaworzno na realizowanie połączeń do Chrzanowa linią "A”. Od 1 lutego wybrane kursy tej linii będą obsługiwały trasę Katowice – Jaworzno – Chrzanów.

- Linia A, która obecnie stanowi szybkie połączenie autostradą Jaworzna z Katowicami, od 1 lutego br. połączy Chrzanów z Katowicami. Trasa tej linii zaplanowana została przez Kąty, Byczynę i Bory, tak aby poszerzyć również możliwość skomunikowania Jaworzna z Chrzanowem – tłumaczy Emilia Tura, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. - Uruchomionych zostanie 12 par kursów w dni robocze oraz po 6 par kursów w soboty, niedziele i święta. Szczegółowe rozkłady jazdy dla linii A dostępne będą w najbliższym czasie.

Jednocześnie wraz z wprowadzeniem przedłużonej do Chrzanowa linii A, niewielkiej przebudowie ulegną rozkłady jazdy linii 319, która w części kursów, które do tej pory kończyły trasę w Koźminie, obsłuży dodatkowo nowo powstały przystanek w Balinie, w rejonie ulic Wyzwolenia/Wolności.

Szczegółowe rozkłady dostępne będą wkrótce na www.pkm.jaworzno.pl.