Spotkanie młodzieży z prezydentem

27 stycznia 2015, 13:54

Coroczne spotkania Prezydenta Miasta z przedstawicielami samorządów szkolnych stały się już w naszym mieście tradycją. Dzisiaj wspólna debata odbyła się już po raz trzynasty i jak zwykle udowodniła, że jaworznicka młodzież interesuje się sprawami samorządowymi i rozwojem miasta.

Chęć uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości Jaworzna młodzi ludzie udowodnili dobitnie w zeszłym roku, kiedy to do finału doprowadzone zostały starania zmierzające do utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. Nie powinien zatem dziwić fakt, że przybyli na spotkanie z prezydentem uczniowie, z wielu jaworznickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wykazali się dużą znajomością aktualnych zagadnień z zakresu prowadzonych w mieście projektów oraz bieżącego życia samorządu. Dyskusję tradycyjnie prowadziła pomysłodawczyni corocznych debat - dyrektor Patrycja Pietraszczyk, a pytania młodzieży dotyczyły między innymi Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, funkcjonowania komunikacji miejskiej, a także spraw związanych z gospodarką i rynkiem pracy.

Prezydent Paweł Silbert wielokrotnie podkreślał, że bezpośrednie spotkania z młodzieżą są szansą na to, by młodzi ludzie mogli dowiedzieć się więcej o kulisach pracy w samorządzie, a jednocześnie mogli zaprezentować swoje opinie i punktu widzenia młodego pokolenia na wydarzenia, jakie mają miejsce w Jaworznie.

- Bardzo się cieszę widząc, że sprawy miasta nie są młodzieży obojętne i że uczniowie nie boją się dyskutować także na tematy trudne lub budzące ich wątpliwości - mówi prezydent Silbert. - Jestem pewien, że Młodzieżowa Rada Miasta dodatkowo wpłynie na wzrost świadomości obywatelskiej młodych ludzi i przyczyni się do bardziej aktywnego angażowania ich w życie miasta.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek