Sesja Rady Miejskiej

28 stycznia 2015, 10:19

W czwartek, 29 stycznia o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazło się 26 punktów. Sesję będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Pełna lista spraw, którymi zajmą się Radni przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i ustalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.
  3. Wręczenie radnej Pani Renacie Gacek oraz radnemu Panu Mariuszowi Kowalskiemu zaświadczenia o wyborze.
  4. Złożenie ślubowania przez radnych Panią Renatę Gacek oraz Pana Mariusza Kowalskiego.
  5. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jaworzna.
  6. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu rozdzielni elektroenergetycznej Byczyna w Jaworznie.
  7. Informacja o sprawozdaniach z działalności stałych komisji Rady Miejskiej w 2014 roku.
  8. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmiany uchwały w sprawie powołania stałych Komisji Rady Miejskiej w Jaworznie, ustalenia przedmiotu działania oraz składu osobowego tych Komisji.
  9. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Miejskiej w Jaworznie na 2015 r.
  10. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji Rady Miejskiej w Jaworznie na 2015 r.
  11. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej do dokonywania w stosunku do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jaworznie czynności związanych z jego podróżami służbowymi.
  12. Sprawozdanie Prezydenta Miasta Jaworzna z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za 2014 r.
  13. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2015r. miasta Jaworzna.
  14. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2015 – 2024.
  15. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zaciągnięcia przez miasto Jaworzno w 2015 r. kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu miasta Jaworzna na 2015 r. oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów.
  16. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe wykonywane środkami komunikacji miejskiej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Jaworznie.
  17. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela do reprezentowania m.Jaworzna w zgromadzeniu Związku Międzygminnego pod nazwą "Górnośląski Związek Metropolitalny" z siedzibą w Katowicach.
  18. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie powołania Rady Społecznej SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie.
  19. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie powołania Rady Społecznej SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.
  20. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów i rodzaju dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Jaworzno.
  21. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zamiaru likwidacji publicznego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego w Jaworznie.
  22. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zamiaru likwidacji publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 dla Dorosłych w Jaworznie.
  23. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zamiaru likwidacji publicznego Technikum dla Dorosłych w Jaworznie.
  24. Informacja o międzysesyjnej działalności Prezydenta Miasta Jaworzna.
  25. Interpelacje i wnioski radnych.
  26. Wnioski mieszkańców.

Archiwalne zapisy sesji oraz transmisje z bieżącej można obejrzeć w zakładce Sesje Rady Miejskiej Live. Z projektami uchwał można zapoznać się na www.bip.jaworzno.pl