Prezydent Silbert w zarządzie GZM

23 lutego 2015, 10:16

Prezydent Paweł Silbert został wybrany do pracy w zarządzie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. To kolejne już wyróżnienie dla jaworznickiego prezydenta. W ubiegłym tygodniu Zarząd Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego jednogłośnie desygnował Pawła Silberta do prac w Komitecie Monitorującym Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.

Nowy zarząd GZM wybrano podczas walnego zgromadzenia. Przewodniczącym została Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. W zarządzie znaleźli się również: Marcin Krupa - prezydent Katowic, Jarosław Wieczorek - radny z Gliwic, Kazimierz Myszur - Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska, Arkadiusz Chęciński - prezydent miasta Sosnowiec, Paweł Silbert - prezydent Jaworzna oraz Damian Bartyla - prezydent Bytomia.

Górnośląski Związek Metropolitalny tworzy 14 miast na prawach powiatu, leżących na obszarze konurbacji śląsko-dąbrowskiej. Powstała w ten sposób Metropolia Górnośląska to największy w tej części Europy wielkomiejski organizm. Na powierzchni 1218 km kw. mieszka blisko 2 miliony ludzi, a gęstość zaludnienia wynosi 1642 osoby na km2.