Zinformatyzowany szpital

25 lutego 2015, 09:30

W Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie odbyła się konferencja dotycząca budowy platformy usług publicznych w jaworznickiej placówce. W ramach projektu m.in. doposażono serwerownię oraz zakupiono i zainstalowano zestawy komputerowe dla szpitala.

- Szkolenie personelu i pozyskiwanie funduszy na nowy sprzęt jest niezmiernie ważne. Dzięki takim działaniom placówki rozwijają się, podnosząc tym samym standard obsługi pacjentów - mówi Zastępca Prezydenta Dariusz Starzycki.

Program budowy platformy usług publicznych w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie polega na doposażeniu pomieszczeń serwerowni, zakupieniu i zainstalowaniu zestawów komputerowych oraz wdrożeniu niezbędnego oprogramowania. Ponadto przeszkolono personel medyczny oraz administracyjny oraz zakupiono: drukarki laserowe, kserokopiarki, zestawy komputerowe z monitorami, zasilacze awaryjne UPS, konsole opisową oraz doposażono pomieszczenia serwerowni.

Projekt "Budowa platformy usług publicznych w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

ObrazekObrazek