Trwają prace nad JBO 2016

12 marca 2015, 12:35

Do 6 marca br. mieszkańcy mogli zgłaszać swoje opinie i spostrzeżenia do dotychczasowej procedury Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Jaworznianie zaproponowali m.in. by znieść ograniczenie wymogu 15 roku życia w przypadku osób uprawnionych do zgłaszania propozycji zadań, umożliwić składanie wniosku drogą elektroniczną, czy też wydłużyć termin głosowania. Aktualnie trwają prace nad wstępnym projektem uchwały JBO na 2016 rok, a ich rezultat poznamy już w najbliższą środę, 18 marca.

Mieszkańcy złożyli w sumie 16 wniosków z uwagami oraz zgłosili 13 spostrzeżeń podczas debaty dotyczącej przyszłości JBO, która odbyła się końcem lutego br. Teraz ich opinie są analizowane.

- Wstępny projekt uchwały JBO na 2016 rok zostanie udostępniony na stronie internetowej www.jbo.jaworzno.pl już za niecały tydzień, 18 marca - mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta. - Na koniec marca zaplanowaliśmy natomiast kolejne, podsumowujące już spotkanie, podczas którego szczegółowo omówimy cały dokument pod kątem uwag mieszkańców. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

W najbliższym czasie w dwóch obszarach konsultacyjnych odbędą się spotkania ws. zagospodarowania niewykorzystanych kwot pozostałych po II edycji JBO. Pierwsze spotkanie w obszarze Gigant, Leopold już 23 marca (poniedziałek) o godz. 17.00 w Klubie "Gigant". Kolejne 31 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Jeleniu.

Natomiast już 25 marca (środa) o godz. 17.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się zapowiadane w lutym spotkanie podsumowujące prace i konsultacje nad uchwałą JBO na 2016 r.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, tel. 32 / 618 15 82.