Spotkanie Drwala z Marzanną

17 marca 2015, 12:43

Zuchy i harcerze zapraszają mieszkańców na radosne święto Powitania Wiosny. Już w najbliższą sobotę, 21 marca na jaworznickim rynku o godz. 15.30 jaworznicki Drwal spotka się z Marzanną. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, m.in. tańce i pląsy, zagadki i konkursy oraz barwny korowód i wspólne zdjęcie.

- Mamy nadzieję, że będzie nas wielu, a każde dziecko wraz z rodzicami przyniesie swoją własną Marzannę - mówi hm. Kinga Jędrzejek, zastępca Komendanta Hufca ZHP Jaworzno.

W programie:

• poznanie polskich obrzędów związanych z pożegnaniem zimy - prowadzenie pracownik Muzeum Miasta Jaworzna,
  • barwny korowód z Marzannami,
  • zagadki i konkursy o tematyce wiosennej,
  • tańce i pląsy - prowadzenie instruktorzy jaworznickiego Hufca ZHP,
  • wspólne zdjęcie mieszkańców z własnoręcznie wykonanymi Marzannami.

Przedsięwzięcie jest połączone z organizowanym w ten weekend Przeglądem Teatrów Harcerskich. Przewidywany czas spotkania na Rynku - do godz. 17.00.