Wiosna w Jaworznie

23 marca 2015, 15:23

Jak wszem i wobec wiadomo, ostatnie dni marca to początek zawsze długo wyczekiwanej wiosny - zarówno tej astronomicznej, przypadający na dzień 20 marca jak i kalendarzowej rozpoczynającej się dzień później czyli 21 marca. W tym roku aura niezmiernie nas rozpieściła i w tych dniach zaowocowało to piękną pogodą, bezchmurnym niebem i mocnym słońcem, co zachęciło nas do sprawdzenia jak wyglądają i czy budzą się już do życia najpopularniejsze w Jaworznie miejsca sprzyjające wiosennym spacerom.

Odwiedziliśmy zalew Sosina, teren byłego centrum nurkowego Koparki oraz GEOsferę, gdzie 20 marca urządzono "legalne" wagary naukowe, które przyciągnęły masę odwiedzających - od przedszkolaków po dorosłych, a dodatkową atrakcją powitania wiosny w plenerze była możliwość obserwacji zaćmienia Słońca. Dzień później byliśmy także na jaworznickim rynku, gdzie kalendarzową wiosnę barwnie i ze śpiewem na ustach powitali harcerze.

Zdjęcia z naukowych wagarów możecie obejrzeć na miejskim kanale na Facebooku - MiastoJaworzno.