Przyłącza kanalizacyjne z dodatkową dotacją

1 października 2012, 09:36

W czterech północnych dzielnicach Jaworzna realizowany jest projekt kanalizacyjny. Do 2015 roku blisko 13 tys. mieszkańców zyska możliwość dogodnego podłączenia się do sieci sanitarnej, a dzięki specjalnemu systemowi dotacji, podłączenie to może zostać zrealizowane przy niewielkich nakładach finansowych.

Wszyscy właściciele nieruchomości położonych na obszarze objętym projektem kanalizacyjnym, mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów budowy przyłącza w wysokości 50 proc., jednak nie więcej niż 2 tys. zł. Ten system wsparcia ruszył początkiem 2012 roku. Otrzymaną z Urzędu Miejskiego dotację można przeznaczyć na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, dokumentację powykonawczą oraz odbiór inwestycji.

- Wiemy już, że złożony w czerwcu 2012 r., do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o kolejną, a zarazem dodatkową dotację dla mieszkańców, został rozpatrzony pozytywnie. 1 października zarząd Spółki podejmie negocjacje warunków umowy, w ramach której zostaną uruchomione środki przeznaczone dla mieszkańców na budowę przyłączy kanalizacyjnych - tłumaczy Józef Natonek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dzięki temu, wszyscy mieszkańcy, którzy w 2012 roku podpisali umowy z wodociągami, zyskają możliwość dodatkowego zwrotu kosztów budowy przyłącza. Jako że osoby, które do tej pory nie zdecydowały się na podpisanie odpowiedniej umowy z MWPiK mogą liczyć wyłącznie na dotację z gminy lub pokryć koszty budowy przyłącza w całości z własnych środków, Zarząd Spółki ogłasza kolejny nabór wniosków, który ma umożliwić dotychczas niezdecydowanym, na skorzystanie z dofinansowania z NFOŚiGW.

Wszystkich zainteresowanych dodatkową formą dotacji zapraszamy do siedziby Spółki - ul. Św. Wojciecha 34 w dziale JRP lub w dziale Technicznym oraz pod numerami telefonów 32 / 318 60 74.

Dzięki temu każdy z mieszkańców osiedla Góra Piasku, Długoszyn, Pieczyska, Ciężkowice, który podpisze umowę na budowę przyłącza, będzie miał szansę na uzyskanie dodatkowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.