Jan Paweł II - pamiętamy!

24 marca 2015, 08:30

2 kwietnia mija dziesiąta rocznica śmierci Jana Pawła II. Jak co roku jaworznianie uczczą pamięć Honorowego Obywatela Miasta. By upamiętnić Papieża Polaka w kwietniu w naszym mieście odbędzie się szereg ciekawych przedsięwzięć i spotkań, m.in. wystawy, warsztaty, konkursy i projekcje filmów.

Sejm RP uchwalił, że rok 2015 jest Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".

Postać Jana Pawła II jest bardzo bliska wszystkim Polakom. Tym większym sentyment mają do niego mieszkańcy Jaworzna, którzy mieli okazję niejednokrotnie osobiście się z nim spotkać. Więź z mieszkańcami naszego miasta sprawiła, że polski papież został Honorowym Obywatelem Miasta Jaworzna.

Szczegółowy harmonogram imprez i wydarzeń poświęconych pamięci Jana Pawła II już wkrótce.