Targi Pracy i Edukacji

14 kwietnia 2015, 14:24

14 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Swoje propozycje przestawił m.in. Powiatowy Urząd Pracy, przedsiębiorcy, firmy szkolące. Na imprezie można się było także zapoznać z ofertą edukacyjną jaworznickich szkół.

Podczas targów poszukujący zatrudnienia mogli zapoznać się z ofertami pracy i ofertami szkoleniowymi, a także uczestniczyć w licznych prelekcjach. Można było zapoznać się z ofertami pracy z terenu Jaworzna i miast sąsiednich, ofertami edukacyjnymi, ofertami szkoleń zawodowych oraz informacją o usługach Powiatowego Urzędu Pracy. Istniała również możliwość skorzystania z usługi doradcy zawodowego, bezpłatnego testu z zakresu preferencji i zainteresowań zawodowych lub predyspozycji przedsiębiorczych.

Dzięki ofertom szkoleniowym zaprezentowanym przez ośrodki szkoleniowe, uczestnicy targów mogli się także zapoznać z możliwościami zdobycia, uzupełnienia i podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy z uczestników targów miał możliwość zbadania swoich preferencji i zainteresowań zawodowych, jak również możliwość skorzystania z porady doradców zawodowych w zakresie: wyboru lub zmiany zawodu, wyboru szkoły, uczelni, określenia kierunku kształcenia lub szkolenia, poznania przyczyny niepowodzeń zawodowych, pomocy przy opracowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Młodzi ludzie zastanawiający się nad swoja przyszłością edukacyjna mogli się także zapoznać z ofertą  szkół ponadgimnazjalnych i policealnych z terenu Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek