Zmiana czasu pracy USC

22 kwietnia 2015, 09:50

By poprawić efektywność i jakość pracy Urzędu Stanu Cywilnego zmieniły się godziny, w których mieszkańcy mogą załatwiać w nim swoje sprawy. Modyfikacje podyktowane są głównie wprowadzeniem w Polsce nowych systemów teleinformatycznych, które nałożyły na urzędników szereg nowych zadań i wymagają poświęcenia im większej ilości czasu.

Aktualnie Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje mieszkańców w następujących godzinach:

• poniedziałek - środa - od 8:00 do 15:00 (godzinę krócej);
  • czwartek - od 8:00 do 17:00 (bez zmian);
  • piątek - od 8:00 do 14:00 (godzinę krócej).

Skrócenie czasu bezpośredniej obsługi interesantów podyktowane jest koniecznością weryfikacji składanych przez mieszkańców wniosków oraz przygotowaniem dokumentów do wydania różnego rodzaju aktów stanu cywilnego.

- Z uwagi na wydłużony czas rejestrowanych operacji w aplikacji „Źródło”, dużą ilość rejestrowanych zdarzeń w zakresie stanu cywilnego oraz konieczność niezwłocznej aktualizacji danych w rejestrze PESEL - bardzo trudne jest terminowe wywiązanie się z obowiązków nałożonych ustawą - mówi  Aleksandra Talowska, kierownik USC.

Mieszkańcy, którzy swoje sprawy chcą załatwiać w Urzędzie Stanu Cywilnego dopiero po godzinie 15:00, nadal będą mieli taką możliwość w czwartki, kiedy wszystkie wydziały Urzędu Miejskiego pracują do godz. 17:00.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy odniosą się ze zrozumieniem do tej zmiany. Każde inne rozwiązanie na chwilę obecną wiązałoby się z wydłużeniem czasu obsługi mieszkańców, a tego chcemy uniknąć - dodaje Aleksandra Talowska. - Za wszelkie ewentualne utrudnienia przepraszamy.