Integracja Dróg dla Rowerów

24 kwietnia 2015, 09:27

W połowie 2014 roku rozpoczęto prace nad projektem velostrady dla rowerzystów łączącej Osiedle Stałe ze Śródmieściem i dalej przez Skałkę, Jeziorki aż do Ciężkowic. Cały projekt nosi nazwę "Integracja Dróg dla Rowerów". Integracja dlatego, że w Jaworznie przez ostatnie kilka lat powstało kilkanaście kilometrów dróg dla rowerów, ale powstawały one w większości przy okazji realizacji innych inwestycji drogowych. Teraz przyszła pora, by wszystkie te odcinki połączyć w jedną infrastrukturę rowerową.

Więcej na temat autostrady dla cyklistów można przeczytać w artykule pt.: "W Jaworznie powstanie velostrada", natomiast o współpracy urzędników ze środowiskiem rowerowym pisaliśmy m.in. w materiale "Integracja Dróg dla Rowerów".