Dzień otwarty w ZUSie

13 maja 2015, 08:58

W środę, 20 maja w jaworznickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.

- Jest to organizowana od kilku lat akcja informacyjna. Jej idea polega na tym, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym dotarcie do  informacji, po które muszą na ogół  zgłaszać się do wielu instytucji, nieraz zlokalizowanych w różnych, często odległych od siebie częściach miasta. Natomiast dzięki tej akcji będą mogły w jednym miejscu dowiedzieć się wszystkiego na temat praw osób niepełnosprawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej, przysługujących świadczeń i dotacji, a w razie potrzeby poprosić o wyjaśnienia i rady - wyjaśnia Joanna Biniecka, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Sosnowcu.

Od godz.9.00 do godz.14.00 na sali obsługi klientów będą dyżurowali eksperci z ZUS oraz z zaproszonych instytucji. Będą to przedstawiciele: Powiatowego Urzędu Pracy i MOPS-u, w tym pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.