Powstaje projekt kanalizacyjny dla Byczyny

14 maja 2015, 12:48

Po zakończeniu trzech faz unijnego projektu kanalizacyjnego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje już kolejne inwestycje. Obecnie w ramach IV etapu, w opracowaniu znajdują się projekty kanalizacyjne m.in. dla Dąbrowy Narodowej oraz osiedla Jeleń (Łęg, Równa Górka, Rynek). W zakresie znalazło się także wykonanie projektu budowlanego dla części biogazowej i osadowej oczyszczalni ścieków Jaworzno "Dąb" oraz kanalizacji w osiedlu Byczyna.

Projekty dla zadań z IV fazy mają zostać opracowane do końca 2015 roku. W 2016 roku gotowe ma być opracowanie projektu budowlano-wykonawczego kanalizacji sanitarnej dla dzielnicy Byczyna.

- Prace w tym zakresie już się rozpoczęły. W najbliższym czasie do mieszkańców Byczyny zapukają przedstawiciela biura projektowego w celu pozyskania informacji potrzebnych do przygotowania pełnej dokumentacji - zwłaszcza informacji związanych z długością oraz  przebiegiem przyłączy kanalizacyjnych na prywatnych posesjach - tłumaczy Sławomir Grucel, rzecznik prasowy MPWiK.

Orientacyjny zakres projektowanej kanalizacji w Byczynie obejmuje około 26 km sieci sanitarnej oraz około 5 km przyłączy dla 1200 mieszkańców.