Upominek dla najmłodszych jaworznian

1 czerwca 2015, 15:45

Białe body z dużym czerwonym sercem i napisem „Jaworzno kocham to miasto” to prezent, który otrzymają wszystkie dzieci urodzone i zameldowane w Jaworznie. Akcję zainaugurowano dziś – w światowy Dzień Dziecka.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta. Miły podarunek otrzymają dzieci, które urodziły się w jaworznickim szpitalu, a rodzice zameldowani są w naszym mieście.

- W tej sposób chcemy powitać najmłodszych obywateli naszego miasta – wyjaśnia Sebastian Kuś, naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Uznaliśmy, że dobrym terminem na rozpoczęcie akcji jest właśnie 1 czerwca, czyli światowy Dzień Dziecka.

W pierwszym dniu akcji Urząd Stanu Cywilnego przekazał podarunek jednej rodzinie.

- Muszę przyznać, że świeżo upieczony ojciec, który przyszedł do nas załatwić wszystkie formalności, był pozytywnie zaskoczony. Odebrał to jako bardzo miły gest ze strony samorządu – mówi Agnieszka Zielińska, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Body zapakowane jest w kartonowe pudełko, na boku którego życzenia dla rodziców i nowych obywateli Jaworzna złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert.