Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Siatkarki zaczynają sezon!

5 października 2012, 11:29

Drugoligowe siatkarki MCKiS CARGO Jaworzno rozpoczęły ligowe zmagania sezonu 2012/2013 od wyjazdowej porażki z częstochowską Politechniką. W najbliższą sobotę - 6 października - podopieczne Mariusza Łozińskiego zainaugurują rozgrywki na własnym parkiecie, podejmując drużynę SMS LO 2 Opole.

Pierwszy mecz sezonu nie był udany dla naszych siatkarek, które dosyć gładko przegrały z rywalkami 0-3, będąc tylko w secie trzecim równorzędnym przeciwnikiem dla Politechniki. Od początku pierwszej partii przewagę posiadały częstochowianki, które obejmując prowadzenie 12 - 2, a w kolejnej fazie seta 22 - 15 nie oddały go już do końca pierwszej odsłony wygrywając 25 - 19. W secie drugim podopieczne trenera Łozińskiego dzięki skutecznej grze naszej nowej atakującej - Dari Pali prowadziły już 15 - 13, by chwilę później roztrwonić prowadzenie po błędach w przyjęciu i ataku. Siatkarki Politechniki objęły prowadzenie 17 - 15, później 22 - 17 i wygrały tego seta również do 19. Trzeci set to walka punkt za punkt 14 - 14, 16 - 16 i nerwowa końcówka. Przy stanie 24 - 23 siatkarki MCKiS CARGO Jaworzno miały piłkę setową, której nie udało się niestety skończyć i ostatecznie trzecia partia zakończyła się zwycięstwem częstochowianek 27 - 25 i w całym meczu 3 - 0.

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi - grupy 2 nasze siatkarki podejmować będą we własnej hali drużynę SMS LO 2 Opole. Opolanki w swoim pierwszym ligowym spotkaniu przegrały również 0 - 3 i także z Politechniką, jednak gliwicką.

Na mecz MCKiS CARGO Jaworzno - SMS LO 2 Opole zapraszamy w sobotę - 6 października - na godz. 18.00 do hali sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym. Wstęp bezpłatny!