Dobry klimat dla sportu

16 czerwca 2015, 15:02

Po zakończeniu swoich rozgrywek w tym sezonie, trenerzy II-ligowych zespołów MCKiS - Mariusz Łoziński, Eugeniusz Mularski i Maciej Golec - spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Tadeuszem Kaczmarkiem aby podsumować minione zmagania i podziękować za stworzenie w Jaworznie stabilnych warunków do rozwój sportu.

Najlepiej w ubiegłym sezonie na parkiecie spisywali się podopieczni trenera Łozińskiego, którzy w rozgrywkach siatkarskiej II ligi mężczyzn zajęli wysokie 3 miejsce. Nieco tylko gorzej spisały się siatkarki i koszykarze - oba zespoły zajęły miejsca w środku tabeli, zapewniając sobie bezpieczne utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim, w którym uczestniczyli także dyrektor MCKiS Grzegorz Gębski i kierownik referatu sportu UM Marcin Bryl, trenerzy dziękowali prezydentowi Kaczmarkowi za wspieranie sportu. Podkreślali, jak ważne dla funkcjonowania jaworznickich drużyn są przyznawane z Miasta dotacje dla klubów oraz stypendia dla zawodników. Nie bez znaczenia w rozwoju sportowych talentów jest też na pewno inwestowanie w jaworznicką młodzież, której przedstawiciele już teraz potrafią zawalczyć o miejsce w naszych II-ligowych drużynach i zdobywać bezcenne doświadczenie na zawodowych parkietach. Aby takich wychowanków w jaworznickich zespołach było coraz więcej, Miasto regularnie inwestuje w rozbudowę i modernizację obiektów sportowych. Niedawno nowy kompleks boisk oddano do użytku uczniów przy Gimnazjum nr 1, a już niebawem infrastruktura do uprawiania lekkoatletyki pojawi się w kolejnych 5 szkołach.