Sesja Rady Miejskiej

24 czerwca 2015, 10:53

W czwartek, 25 czerwca o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazło się 28 punktów. Sesję będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Pełna lista spraw, którymi zajmą się Radni przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i ustalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.
  3. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Jaworzna za 2014 r.
  4. Projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Jaworzna z tytułu wykonania budżetu miasta Jaworzna za 2014 r.
  5. Sprawozdanie o stanie realizacji zadań inwestycyjnych realizowanych w 2014 roku w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2024.
  6. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2015 r. miasta Jaworzna.
  7. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2015-2025.
  8. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie określenia jednostek budżetowych, które gromadzą na wydzielonym rachunku dochody, źródeł tych dochodów, ich przeznaczenia, sposobu i trybu sporządzania planu finansowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ich zatwierdzania.
  9. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.
  10. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Jaworzna.
  11. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015 – 2020.
  12. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyłączenia publicznego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego w Jaworznie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie.
  13. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyłączenia publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 dla Dorosłych w Jaworznie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Jaworznie.
  14. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyłączenia publicznego Technikum dla Dorosłych w Jaworznie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Jaworznie.
  15. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie likwidacji publicznego Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego Specjalnego w Jaworznie.
  16. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie likwidacji publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 dla Dorosłych w Jaworznie.
  17. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie likwidacji publicznego Technikum dla Dorosłych w Jaworznie.
  18. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Jaworznie objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenów przemysłowych „Zachód” - „Przemysłowa II”.
  19. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Świstackiego w Jaworznie.
  20. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla  miasta Jaworzno”.
  21. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie zmieniający uchwałę w sprawie delegowania radnych Rady Miejskiej do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Jaworznie.
  22. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie określenia warunków udzielenia bonifikat i wysokości stawki procentowej bonifikaty od ceny zbycia nieruchomości, stanowiących własność Gminy Miasta Jaworzna, na rzecz właścicieli lokali w celu spełnienia wymogów działki budowlanej.
  23. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.
  24. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie rozpatrzenia skargi na Prezydenta Miasta Jaworzna.
  25. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie rozpatrzenia skargi na Prezydenta Miasta Jaworzna.
  26. Informacja o międzysesyjnej działalności Prezydenta Miasta Jaworzna.
  27. Interpelacje i wnioski radnych.
  28. Wnioski mieszkańców.