Kody 2D na przystankach

8 października 2012, 11:10

Jaworznickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej - jako pierwsze w regionie, wprowadzi kolejne udogodnienie dla pasażerów. Przy nazwach przystanków widniejących w gablotach na rozkłady jazdy pojawią się kody 2D. Dzięki nim każdy pasażer posiadający telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją umożliwiającą ich odczyt będzie mógł - po uprzednim zeskanowaniu obrazka, przejść bezpośrednio do serwisu mobilnego.

- Pobrany w ten sposób odnośnik można zapisać w pamięci swojego urządzenia, by skorzystać z zawartej w nim informacji później - tłumaczy Tomasz Wilgos, rzecznik prasowy PKM Jaworzno. - Urządzenie wyświetli też chronologicznie godziny odjazdów kolejnych autobusów wszystkich linii obsługujących przystanek.

Funkcjonalność ta nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla PKM Jaworzno. Użytkownicy natomiast będą mogli korzystać z najnowszej usługi, płacąc wyłącznie za koszt transmisji danych w ramach posiadanego dostępu do Internetu.

Więcej na www.pkm.jaworzno.pl