Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Autobusy podczas Tour'u

4 sierpnia 2015, 08:50

W związku z organizacją wyścigu kolarskiego Tour de Pologne i towarzyszącymi mu ograniczeniami w ruchu drogowym, jaworznicki PKM wprowadził zmiany w kursowaniu autobusów. Modyfikacje rozkładów wprowadził także KZK GOP, który musiał dostosować kursy do odbywającego się dzień wcześniej przejazdu peletonu przez Katowice.

Zamknięcie dróg na trasie przejazdu kolarzy w Jaworznie - 5 sierpnia - zostało przewidziane przez organizatora przed samym startem wyścigu - od około godz. 12:30 do około godz. 13:10. Wtedy też trzeba się liczyć z największymi zmianami w kursach autobusów. Ponadto, od godz. 10:30 do około godz. 13:15 przystanki: BIBLIOTEKA oraz ZIELONA zostaną całkowicie wyłączone z obsługi. W internetowym rozkładzie jazdy na stronie www.pkm.jaworzno.pl/rozklady za pomocą specjalnych oznaczeń wskazane zostały kursy objęte utrudnieniami. Jednocześnie trzeba pamiętać, że w przypadku wcześniejszego lub późniejszego zamknięcia dróg, także inne kursy mogą zostać objęte zmianami.

PKM zaplanował zmiany także na wtorek - 4 sierpnia, kiedy to Tour de Pologne pojawi się w Katowicach. W szczycie popołudniowym linia A na terenie Katowic obsłuży wyłącznie przystanek WALERIANA, który funkcjonował będzie jako przystanek końcowy i początkowy. Natomiast Linie E i J, od około godziny 12:00 do około godziny 20:00, kursować będą w Katowicach wyłącznie do przystanku zastępczego ZAWODZIE PĘTLA, który także spełni rolę przystanku końcowego i początkowego.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez KZK GOP, w Katowicach uruchomione zostaną dwie specjalne linie tramwajowe: T40 (ZAWODZIE ZAJEZDNIA – GRANICZNA) i T42 (DAMROTA – PLAC WOLNOŚCI) zapewniające połączenie centrum przesiadkowego na Zawodziu ze śródmieściem Katowic. Między przystankami GRANICZNA a DAMROTA konieczne będzie przejście piesze. Przypominamy jednocześnie, że KZK GOP nie honoruje biletów emitowanych przez PKM Jaworzno Spółka z o.o.

O wszelkich szczegółach można przeczytać na stronie www.pkm.jaworzno.pl.

Obrazek
Obrazek