Zmiana organizacji ruchu

12 października 2012, 12:28

Najprawdopodobniej 20 października, w ramach prac gwarancyjnych, rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku od skrzyżowania Trasy Śródmiejskiej z ul. Niemcewicza, wzdłuż stadionu, do skrzyżowania z ul. Krakowską. Ponadto trwa kompleksowy remont ul. Św. Barbary, realizowany w ramach projektu "Rynek od.Nowa". Ostatni etap prac, który rozpoczął się 8 października, przewiduje całkowite zamknięcie drogi, za wyjątkiem skrzyżowania z ul. Waryńskiego.

Remont ul. św. Barbary podzielony był na cztery etapy, dzięki czemu możliwe było uniknięcie zamykania drogi na całej długości na okres niemal czterech miesięcy. Tym samym udało się do minimum ograniczyć uciążliwości dla kierowców i okolicznych mieszkańców.

W ostatnim etapie robót, które rozpoczęły się w poniedziałek - 8 października, wykonywane będą prace na całym odcinku jezdni, dlatego konieczne było zamknięcie całej drogi - od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej do ul. św. Wojciecha. Utrzymany zostanie jednak płynny ruch na skrzyżowaniu z ul. Waryńskiego a wykonawca prac został także zobowiązany do zapewnienia dojścia do znajdujących się przy remontowanej ulicy posesji.

W połowie października zostanie przywrócony ruch na odcinku od ul. Waryńskiego do ul. św. Wojciecha, natomiast całkowite zakończenie remontu oraz otwarcie ul. św. Barbary przewidziane jest na początek listopada.

W ramach robót gwarancyjnych, firma Budimex niebawem rozpocznie remont nawierzchni na odcinku od skrzyżowania Trasy Śródmiejskiej z ul. Niemcewicza, wzdłuż stadionu, do skrzyżowania z ul. Krakowską. Prace, które rozpoczną się  około 20 października potrwają od 2 do 3 tygodni. Remont nawierzchni zostanie wykonany przez firmę Drogopol ZW z Katowic w ramach porozumienia, które zostało zawarte z firma Budimex.

Na koniec dobra wiadomość dla kierowców, już w poniedziałek, 15 października dla obustronnego ruchu zostanie oddana ul. Szczakowska.