Remont mostu nad Kozim Brodem

12 sierpnia 2015, 14:03

Miejski Zarząd Dróg i Mostów systematycznie wykonuje remonty obiektów inżynieryjnych, takich jak mosty, wiadukty czy przepusty. W ubiegłym roku przebudowany został przepust nad potokiem Byczynka przy ul. Chryzantemowej w Byczynie, aktualnie realizowane są prace w Szczakowej.

Początkiem lipca br. zmodernizowano kładkę nad rzeką Kozi Bród, stanowiącą główny ciąg pieszy prowadzący z ul. Kościuszki w kierunku ul. Koszarowej. Kolejnym obiektem inżynierskim, jaki właśnie jest remontowany, jest most w ciągu drogi powiatowej - ul. Jagiellońskiej również nad rzeką Kozi Bród. Początkiem roku zlecona została aktualizacja dokumentacji projektowej. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym został wyłoniony wykonawca robót. Po podpisaniu umowy rozpoczną się prace remontowe, które mają potrwać przez 90 dni.

- Obecnie most znajduje się w niepokojącym stanie technicznym, gdzie najbardziej zdegradowanymi elementami konstrukcji są gzymsy oraz skorodowane balustrady. Ze względów bezpieczeństwa konieczny jest więc remont obiektu i związane są z nim czasowe utrudnienia w ruchu - tłumaczy Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM.

Mając na uwadze trwałość mostu i bezpieczeństwo jego użytkowników, MZDiM wraz z projektantem ustalili odpowiedni zakres prac remontowych. Roboty obejmować będą w pierwszej kolejności rozbiórkę starych nawierzchni chodników i jezdni, balustrad i gzymsów. Wykonane zostaną nowe gzymsy, nawierzchnie, zamontowane będą bariery. Wykonawca zabezpieczy również koryto potoku pod mostem i wykona wszelkie niezbędne umocnienia. Całość zostanie pokryta preparatem antykorozyjnym.