Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dożynki Miejskie 2015

22 sierpnia 2015, 10:40

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia na jaworznickim Rynku. Natomiast dzisiaj prezydent Paweł Silbert spotkał się ze Stowarzyszeniem "Manhattan Podłęże" i wziął udział w zorganizowanych przez nich Dożynkach Kupieckich.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny (początek o godz. 15.00). Po Mszy nastąpi przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej na jaworznicki Rynek. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się m.in. występy zespołów śpiewaczych oraz zespołu pieśni i tańca z miasta partnerskiego Szigethalom, wystawa płodów rolnych, a także degustacja chleba i wypieków. Ponadto jaworznianom zaprezentują się  przedstawiciele Jaworznickiego Koła Pszczelarzy i Ogrodów Działkowych.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek